Hayat neşesi yerli yerinde cıvıl cıvıl bir kediydi V.K.. Haftalardır kendisinde nedensiz yere mod düşmeleri, duygu durumu bozuklukları ve anksiyete artışları görüldü. Durumunu önce yıllardır düzenli olarak gittiği veterineri Engin Evcilova farketti.

Evcilova; “V.K.’yı yıllardır tanırım, bana gelirken bile enerjisini kaybetmeyen bir kediydi. 3 hafta önce farkettim ilk. Adeta çökmüştü. Testler yaptık, muayene ettik. Hiçbir sonuç alamadık. Sahibi hayatında bir değişiklik olmadığını söylemişti. Fakat testlerden sonuç alamayınca biraz üzerine gittik dayanamadı itiraf etti. Kediciğe smoothielerden sebzelerden bir detoks programı uygulamış. Arınsın diye. Yapmayın etmeyin!” diyerek sözlerine devam etti Evcilova, “böyle her duyduğunuz popüler akımı kedilerinize uygulamayın. Kaldı ki bu insanlara bile ağır gelebilen bir program kedilere asla detoks uygulanmamalı.” diyerek sözlerine devam etti.

Durumdan dolayı çok üzgün olduğunu belirten V.K’nın sahibi ise utanç içinde olanların farkına geç vardığını V.K’nın kendisini afetmesini umduğunu böyle bir durumun tekrarlanmayacağının belirtti. “Ben yaptım siz yapmayın her şeyi önce doktorunuza danışın” diyerek kedisiyle birlikte evinin yolunu tuttu.

 

Yorum Yap